Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Другокласники разом з класним керівником Нарожанською Оксаною Степанівною підготували та провели цікаву виховну годину.
Своїми спогадами про Євромайдан поділилися Мацко Н.С., Рубан В.О., Малкович А.М., Юстин Г.Й., Хома М.І., Шморон М.М., Журбик В.М. Усі вони зробили такий висновок, що саме завдяки тим подіям наша Україна довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості, і незалежності.
Своєю «шляхетною аристократичною лицарською українською жіночністю» Леся Українка заклала такі суспільні і культорологічні тренди, які у кожній епосі знаходять нові форми для втілення.
Учні 9 класу підготували свої враження про творчість Лесі Українки.
150 років тому у Новограді-Волинському – 25 лютого (13-го за старим стилем) 1871 року – у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури. Батько Лесі (Лариси Косач) був правником, дійсним статським радником, маршалком Ковельського повіту. Мати (у дівоцтві Драгоманова) – відома письменниця і громадська діячка, яка взяла собі псевдонім – «Олена Пчілка». Її брат, дядько Лесі Українки, Михайло Драгоманов – видатний український історик, філософ, дослідник мови, фольклорист, прихильник ідеї «європеїзму» України.... Читати далі »