14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина. Свято має католицьке походження і пов'язане з мучеником на ім'я Валентин. Згідно з однією з легенд, римський імператор Клавдій II видав указ про те, що самотні чоловіки боротимуться на полі битви і не матимуть права одружуватися, а одиноким дівчатам заборонив виходити заміж. Святий Валентин, будучи звичайним польовим лікарем і священиком, співчував закоханим і потай освячував шлюб пар.
Про діяльність священика стало відомо владі, через що його посадили до в'язниці та засудили до страти. Існує історія, що він перебуваючи там, вилікував дочку тюремника від сліпоти і закохався у неї. Перед смертю священик написав їй зізнання у коханні у записці, яку підписав «Твій Валентин», тому пізніше записки із зізнаннями у коханні стали називати валентинками.
Страта святого Валентина сталася 14 лютого 269 року. Після цього 14 лютого став днем для всіх закоханих та Святий Валентин став його покровителем. Перші вітальні листівки "валентинки" з'явилися у 16 столітті. Вільям Шекспір допоміг романтизувати День Святого Валентина у своїй роботі, і це свято набуло популярності у всій Великобританії, а потім і в решті Європи. Спочатку листівки були ручної роботи. "Валентинки", зроблені з мережива, стрічок, і з картинками амура зі стрілою, що пронизує серце, набрали великої популярності.
Сьогодні у магазинах великий вибір " Валентинок", але найкращою є та , що виготовлена власноруч. Тому учні 5-6 класів на уроках трудового навчання виготовили чудові валентинки-сувеніри для своїх близьких і рідних. Вчитель Дутчак Людмила Іванівна.