07 грудня , вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки.
Головною метою даного проєкту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.
Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.
Учні 5 класу та вчитель трудового навчання Дутчак Людмила Іванівна долучилися до цього свята. В ході уроку подорожі вони мандрували в різні епохи, знайомилися з історією хустки, дізналися ,що вона символізує, формували хмари слів, а також завдяки своїй уяві та фантазії створили власні моделі хусток.
|