Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Це свято не є офіційним та відомим, але заслуговує на увагу. У стінах нашої школи вчитель трудового навчання Дутчак Людмила Іванівна провела майстер-клас із виготовлення Журавликів з учнями 5 класу. Були присутні директор школи Шовдра Євгенія Василівна та ЗДНВР Тихоліз Світлана Любомирівна. Майстер-клас пройшов під гаслом «НІ-ВІЙНІ! МИ ЗА МИР!» Свої вироби учні розмістили у кутку Небесної Сотні.
Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць і клею. Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де і було винайдено папір. Але Всесвітній День оригамі запропонувала Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою-днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилася о 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, яка тривала 4 роки. Саме 4 одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки.
Найважливішою фігуркою оригамі є Журавель. В Японії прийнято вважати, що цей птах приносить щастя, вважається атрибутом спокою та миру. Проблема війни є, на жаль, актуальною для нас - українців. Всі мріють, щоб вона якнайшвидше закінчилася і перестали вмирати люди. Адже немає нічого страшнішого, як втрачати близьких серцю людей. Серед загиблих переважає молодь, а їм потрібно створювати сім'ї, виховувати дітей, доглядати батьків і будувати майбутнє держави.
Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Це свято не є офіційним та відомим, але заслуговує на увагу. У стінах нашої школи вчитель трудового навчання Дутчак Людмила Іванівна провела майстер-клас із виготовлення Журавликів з учнями 5 класу. Були присутні директор школи Шовдра Євгенія Василівна та ЗДНВР Тихоліз Світлана Любомирівна. Майстер-клас пройшов під гаслом «НІ-ВІЙНІ! МИ ЗА МИР!». Свої вироби учні розмістили у кутку Небесної Сотні.
Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць і клею. Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де і було винайдено папір. Але Всесвітній День оригамі запропонувала Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою-днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилася о 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, яка тривала 4 роки. Саме 4 одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки. Найважливішою фігуркою оригамі є Журавель. В Японії прийнято вважати, що цей птах приносить щастя, вважається атрибутом спокою та миру.
Проблема війни є, на жаль, актуальною для нас - українців. Всі мріють, щоб вона якнайшвидше закінчилася і перестали вмирати люди. Адже немає нічого страшнішого, як втрачати близьких серцю людей. Серед загиблих переважає молодь, а їм потрібно створювати сім'ї, виховувати дітей, доглядати батьків і будувати майбутнє держави.