Вівторок, 07.05.2024, 07:07

Головна » 2022 » Травень » 13 » Всесвітній день кактуса
Всесвітній день кактуса

10 травня щорічно відзначається Всесвітній день кактуса. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Личківці разом з вчителем біології Дутчак Людмилою Іванівною долучилися до свята. Кактуси сьогодні є не лише важливою частиною природи, а й звичним елементом домашнього декору.

У світі їх існує понад 3 тис. видів , розміром від кількох сантиметрів до 20 м заввишки. Перші види кактусів з'явилися на Землі 30-35 млн. років тому.

Цікаві факти:

- Слово «кактус» походить від грец. κακτος (щетина), яке в класичній грецькій мові використовувалося для позначення рослин з колючками типу будяка. І тільки в 1737 році Карл Лінней ввів це слово як ім'я роду Cactus.

- Плоди деяких видів кактусів вживають в їжу, вони відомі під загальною назвою пітахайя, або драконові фрукти.

- Всього ботаніки нараховують близько 3000 видів кактусів.

- Колекціонувати кактуси першими почали європейці через їх екзотичний вигляд. Перша відома колекція кактусів була зібрана в другій половині XVI ст. аптекарем Морганом в Лондоні.

- У Мексиці, в якості новорічного символічного дерева, замість ялинки використовують кактус.

- Особливий вид кактуса, який називається блакитна агава, використовується при виробництві текіли.

- У кактусі багато вологи, багато мандрівників в пустелі були врятовані від спраги тільки завдяки кактусам, з яких вони добували воду.

- Колючки кактуса служать іонізатором повітря, це доведений факт.

- Цереус гігантський (Cereus giganteus) - найбільший кактус у світі, його висота може досягати 15-25 метрів, а вага до 10 тонн.

- Найменші у світі кактуси називаються Блоссфельда - вони поміщаються в чайній ложці.

- Кармін (харчова добавка Е120) виготовляють з самиць комах кактусової псевдощитівки.

- Вони пристосувалися до життя у пустелі та можуть переносити спеку до 60°.

- У колючках кактусів міститься безліч вітамінів та інших корисних речовин, тому їх застосовують у медицині та косметології.

Переглядів: 117 | Додав: shkola | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2022  »