Четвер, 25.04.2024, 04:32

Головна » 2016 » Червень » 30 » Великодні дзвони
Великодні дзвони

Свято Великодня – одне з найвеличніших свят. Це день, коли душі усіх християн радіють Воскресінню Христа.

21 квітня 2016 року завітало велике свято Пасхи і у загальноосвітню школу  І-ІІІ ступенів села Личківці. Учні 4 класу  підготували святкове дійство «Великодні дзвони»  ( класовод Вишньовська Ольга Петрівна). Одягнені у національні костюми, з натхненням і палаючими очима діти цікаво розказали про святі великодні дні та українські традиції.  Четвертокласники  з невимовною щирістю намагалися донести до глядачів величність і особливе значення одного з найбільших у житті християн -  свята.

Спочатку діти розповідали про піст, який передував Великодню. Про його надзвичайно важливе значення – підготувати душу кожної людини до зустрічі Пасхи, про Вербну неділю, про те, звідки з’явилася в нас традиція освячувати гілочки верби. Потім пригадали про традиції та повір’я українців, що стосуються  свята Великодня, про особливості писанкарства та священну традицію випікання паски.  У виконанні дітей на святі звучали великодні пісні, у яких возвеличувалося Воскресіння Христове. На сцені з’явився навіть великодній кошик із головними героями – паскою, свічечкою, крашанками, сиром, маслом, ковбасою, хроном. Кожен персонаж наголосив на своєму особливому значенні.

На кінець великоднього дійства діти водили ягілки, зібрані у старожилів села

Свято Пасхи минуло. Але той маленький вогник надії та любові, що загорівся у наших душах від гучного і величного «ХРИСТОС ВОСКРЕС!», і досі палахкотить. А уста тихенько шепочуть у відповідь  - «ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!».

Ця зустріч збагатила всіх духовно і засвідчила, як радісно і велично Великдень зустрічають і святкують не лише дорослі, а й діти.

Переглядів: 402 | Додав: shkola | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2016  »