Четвер, 25.04.2024, 20:34

Головна » 2018 » Квітень » 27 » Тиждень птахів
Тиждень птахів

У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Личківці Гусятинського району класний керівник Сталена Л. Д. разом з учнями 4-ого класу провела тиждень «Птахи – наші пернаті друзі», метою якого було поглибити знання дітей про різноманітний пташиний світ України, з`ясувати їхню роль у природі та житті людей. Тиждень був розроблений згідно вимогам НУШ.
     Кожний день розпочинався з ранкової зустрічі, де визначалися правила групи. Діти вели свої щоденники вражень, завчали віршики, лічилки, самостійно пропонували план занять. Була створена творча атмосфера. Протягом тижня учні виготовили лепбуки.
1-ий день
Тема «Моя улюблена пташина»

Кожна дитина описувала пташку, розповідала цікаві відомості про неї, показувала її зображення. Матеріал діти відшукували і готували самостійно.
2-ий день
Конкурс віршів про птахів. Розвішування годівничок

Діти вміло і виразно декламували вірші, загадували загадки, розповідали прислів`я, заучували приказки.
Після конкурсу віршів діти біля школи розвішали годівнички і щодня будуть насипати туди корм і підгодовувати пернатих друхів.
3-ій день
Інтегрований урок «Птахи – наші друзі»

На уроці вчителька Сталена Л.Д. створила передумови для різнобічного та повного розгляду понять, явищ, передбачених новим державним стандартом початкової загальної освіти. На уроці були охоплені всі предмети з курсу «Я пізнаю світ». Учні вміло працювали у групах, вибирали лідера, розглядали питання плану уроку, відшукували колективно відповіді. В основі розповідей було: «Я думаю…», «Я відчуваю…», «Я дію…». Кожна група мала свій девіз, завдання. Діти обмінювалися інформацією, аналізували відповіді, обгрунтовували їх. Під час уроку були використані різноманітні ігри навчального характеру, форми і методи роботи, комп`ютерні технології, унаочнення.
4-ий день
Захист навчального проекту «Що ти знаєш про птахів» та «Як допомогти пташині».

Протягом тижня учні самостійно відшукували матеріал і писали навчальний проект. Школярі підготували цікавинки про птахів, їх значення та охорону. Діти були об`єднані у 3 групи:
1-а – «Осілі птахи»;
2-а – «Зимуючі птахи»
3-я – «Перелітні птахи».
     Учні з цікавістю розповідали про різні групи птахів, демонстрували малюнки, захищали проекти, переглядали відео, розглядали картинки. Провели заочну подорож «Сторінками Червоної книги України».
5-ий день
«Свято птахів»

Учні декламували вірші, розповідали вірші і легенди про птахів, звучали пісні. Усіх зачарували записи співу пташок. Під час проведення заходу було використано різні види роботи, комп`ютерні технології. Свято мало велике пізнавальне і виховне значення. Діти дізналися багато цікавого та корисного про птахів, їх значення та охорону. Свято завершила класний керівник 4 класу Сталена Л.Д. повчальним віршем «Тріпоче серце пійманої птиці».
     На усіх заходах були присутні заступники директора з навчально-виховної роботи Стадник О.І. та виховної роботи Бориско М.М.

Переглядів: 585 | Додав: shkola | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2018  »