Субота, 20.04.2024, 11:43

Свято українських страв

Досить, братці, сумувати,

Час прийшов празникувати.

Я вже йду гостей скликати!

Про таке чудове свято

Всіх по черзі сповіщу.

Справжню подорож в країну смачних українських страв влаштували учні 2 класу загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів с. Личківці Гусятинського району зі своєю вчителькою Чорній Г.М.

Працьовитий і гостинний український народ здавна славився хлібосольством. Зайдіть до української оселі на годинку – без частування господиня не відпустить вас. Усе смачно, ситно, а головне – корисно та невибагливо. Смачна і різноманітна наша українська кухня. Вона щедра і багата, як душа нашого працьовитого народу.

У цей день другокласники згадали найулюбленішу українську страву – борщ. Він є символом надійного даху над головою, родинного тепла, сімейної злагоди і спокою. Цікавим і дотепним для хлопчиків був конкурс «Хто швидше з`їсть борщ».

Другою традиційною стравою після борщу є каша, яка супроводжує людину від самого народження. У цьому всі переконалися, послухавши жартівливу пісню «Чудова каша» у виконанні Польної Каті та Пасічник Насті.

Згадали діти про українські вареники, які доречні і в піст, і в свята. Дзюбас Віталій заспівав пісню «Із сиром пироги», а дівчатка показали свою вправність у ліпленні вареників.

Не забули другокласники про картоплю і деруни.

Весело, з піснями і танцями, гуморесками і конкурсами пройшло свято українських страв.

На завершення свята діти почастували усіх присутніх смачними українськими стравами.

Вареники, смачні пампушки,

Деруни, млинці, і великі, і малі.

Покуштуйте, люди добрі,

Готували від душі.