Четвер, 25.04.2024, 22:36

Головна » 2018 » Грудень » 1 » День писемності і мови
День писемності і мови

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День писемності і мови.

Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Личківці Гусятинського району долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати, спробували переконати своїх ровесників, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, стверджувати, бо цей нетлінний скарб возвеличує Україну і українців.

Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною народу, його історії і культури.

В. Сосюра говорив: «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ! Тому кожен із нас має усвідомлювати велику роль рідного слова і особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

З нагоди Дня писемності і мови директор школи Шовдра Є.В., вчителі та учні 8 – 11 класів долучилися до всеукраїнського радіодиктанту національної єдності під гаслом « Нас багато. Ми різні. Але нас об`єднує спільна мета».

Другою частиною свята був підготовлений конкурс знавців української мови «Мова єднає всіх».

Учні 10 класу розповіли про історію виникнення одного із наймолодших державних свят, яке було запроваджено 1997 року за ініціативи Всеукраїнського товариства ім. Т.Г. Шевченка.

Після цього десятикласники запросили шановних гостей, без яких свято аж ніяк не могло обійтися. До залу завітали: Королева Словесність ( Фрицька Соломія), пані Граматика ( Ільчишин Олеся), його величність Слово (Башуцька Марія), які довели , що наша мова – одне з багатьох див, створених людьми.

Королева Словесність і пані Граматика провели конкурси, в яких змагалися учні школи. Його Величність Слово провела конкурс знавців усної народної творчості «Криниця народної мудрості».

У залі лунав сміх і мелодія українського слова.

Все це створювало атмосферу свята та спокою, затишку та тепла. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова живе у наших серцях.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, - у нашому серці.

Переглядів: 309 | Додав: shkola | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2018  »